„Mali geniusze, duże pomysły – warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego”.

Grodzisk Mazowiecki – 25 KWIETNIA 2024

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy Państwu za uczestnictwo w warsztatach
pt.: “Mali Geniusze, Duże Pomysły – warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego”.

Wydarzenie to skupiało uwagę na interaktywnym i praktycznym podejściu do rozwoju przedszkolaków.

Forma warsztatowa, którą zaproponowaliśmy,  była wspaniałą okazją do sprawdzenia i pogłębienia swojej wiedzy oraz umiejętności z zakresu każdej z oferowanych przez nas możliwości. Wykorzystaliśmy – pracę z nowoczesnymi technologiami, zajęcia plastyczne, pracę z klockami LEGO® Education, kończąc na nauce poprzez zabawy ruchowe.

Darmowe warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego

fotorelacja

warsztaty

„Jak oswoić robota PHOTON, czyli nowoczesna technologia w przedszkolu”

Podczas spotkania uczestnicy poznali różne możliwości Robota Photon, mieli także okazję, aby zobaczyć jak na podstawie gotowych scenariuszy zajęć lub własnych, autorskich konspektów można zaangażować PHOTONA w prowadzenie dowolnych zajęć.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się w jaki sposób, dzięki Photonowi najmłodsi mogą zaznajomić się z takimi zagadnieniami jak: kolory, figury geometryczne, litery, mogą odkryć czym, jest ekologia, zaznajomią się z pogodą czy dniami tygodnia. Taka forma zajęć może być także pomocna w poszerzeniu wiedzy na temat ról społecznych, zwrotów grzecznościowych i zachowania w trudnych sytuacjach. Na sam koniec zajęć prowadzący pokazał też jak Photon wspiera rozwój fizyczny poprzez gimnastykę, wspólne tańce czy też wyścigi.

Marcin Pogorzelski prowadzący warsztaty Photon

„Inspiracje plastyczne Bambino, czyli jak zachęcić dzieci w wieku przedszkolnym do podejmowania aktywności artystycznej”

Warsztat plastyczny dedykowany był nauczycielom edukacji przedszkolnej, którzy chcieli poszerzyć swoje umiejętności, poznać nowe techniki plastyczne i nauczyć się, jak w inspirujący sposób przekazywać twórcze pomysły plastyczne dzieciom.

W trakcie praktycznych zajęć uczestnicy poznali kreatywne zastosowanie produktów plastycznych kształtujących małą motorykę, wykonując pracę plastyczną krok po kroku pod okiem eksperta.

Była to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i wzajemnych porad w obszarze organizacji zajęć plastycznych dla dzieci w przedszkolu.

Patrycja Popławska Kreatywna dżungla Moje Bambino warsztaty

„Rozwiązania LEGO® Education dla przedszkoli”

Warsztaty pozwoliły uczestnikom zapoznać się z ofertą produktów LEGO® Education przeznaczonych dla przedszkolaków oraz z podstawami pracy według metodyki LEGO® Education. W praktycznej części warsztatu nauczyciele mogli zrealizować przykładowe scenariusze z zestawami LEGO® Education Coding Express, STEAM Park oraz Zbuduj Emocje.

Poprzez analizę i realizację tych scenariuszy, uczestnicy przekonali się, jak wykorzystując zestawy LEGO® Education, można rozwijać umiejętności językowe, matematyczne oraz logiczne myślenie swoich podopiecznych, a także w jaki sposób wspierać rozwój kompetencji społecznych oraz zdolność do rozumienia emocji.

Piotr Borowik specjalisa ds. szkoleń w Moje Bambino

„Tuptamy z Tuputanem”

Podczas szkolenia zostało zaprezentowane, wykorzystanie dywanu mające na celu spełnienie podstawy programowej i sylabusa dla przedszkoli. Warsztaty skierowane były dla wszystkich nauczycieli, którzy chcą pracować z innowacyjnymi i nowatorskimi metodami, które zostały stworzone w oparciu o najnowsze badania naukowe oraz wpisują się w globalny trend nowoczesnej edukacji “bez podręcznika”.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, w jaki sposób zajęcia z TUPUTANEM rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, pozwalają na łatwiejsze przyswajanie pojęć matematycznych, uczą logicznego myślenia, kojarzenia, porównywania, klasyfikowania, zapamiętywania, a także rozwijają spostrzegawczość i wyobraźnię dzieci.

Mariola Stryja warsztaty dywan Tuputan moje Bambino

lokalizacja