baner steamowe śniadanie technologiczne logo na środku, w tle kobiety na konferencji, 30.11.2023 Łódź, loga google for education,moje bambino, photon classwise i dell technologies

STEAMOWE Śniadanie Technologiczne

dla kadry zarządzającej oświatą

Google for Education x Moje Bambino x Dell Technologies

O wydarzeniu

30 listopada 2023 spotykaliśmy się w przestrzeni CO\WALK HUB na OFFie w centrum Łodzi, żeby rozwijać horyzonty technologiczne i wprowadzać innowacyjne rozwiązania do polskich szkół!

Połączyliśmy siły dla technologii i edukacji podczas wyjątkowego śniadania z ekspertami obu tych dziedzin, którzy wprowadzili nas w świat nowoczesnych narzędzi i pomogli stawać się liderami na miarę przyszłości!

Dowiedzieliśmy się, jak nowoczesne technologie mogą pomóc w przygotowaniu młodych ludzi do przyszłości, w której technologia odgrywa kluczową rolę. Poznaliśmy najnowsze rozwiązania proponowane prze cyfrowych gigantów technologii – firm Google for Education i Dell Technologies, a także firmy Moje Bambino, która od prawie dwudziestu lat obsługuje placówki oświatowe i pomaga im w efektywnym komponowaniu wyposażenia szkół.

Spotkanie było kameralne, w przytulnej przestrzeni CO/WALK HUB w sercu Łodzi, gdzie przy kawie i pysznym śniadaniu mogliśmy rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami!

Dziękujemy za ogromną dawką wiedzy, inspiracji oraz nowe znajomości! To był naprawdę dobry poranek!

Zobacz relację

materiały pokonferencyjne

Pobierz interesującą Cię prezentację prelegenta

Program

30.11.2023, 10:00
CO\WALK HUB, OFF Piotrkowska Center ul. Roosevelta 10 B, 90-056 Łódź

10:00 - 10:15 Rozpoczęcie

Powitanie gości i przedstawienie planu spotkania.

10:15 - 11:00 Wykład I

“5 trendów w nowoczesnej edukacji – wyniki badań 2023” – Podczas prelekcji Paweł omówił dla nas pięć kluczowych trendów edukacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem roli technologii, w tym sztucznej inteligencji, w procesie nauczania. Przedstawił również program “Innowacyjna Szkola Google”, który wspiera nauczycieli i szkoły w dostosowaniu się do nowych potrzeb edukacyjnych poprzez efektywne wykorzystanie narzędzi Google.

11:00 - 11:30 Wykład II

“Dell Edu 360 – programy wsparcia edukacji, AI for Youth i Skills for Innovation. Urządzenia Dell z systemem ChromeOS”Konrad przedstawił nam programy wsparcia edukacji „AI for Youth i Skills for Innovation” oraz innowacyjne urządzenia Dell z systemem Chrome OS przeznaczone dla szkół. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób program rozwija umiejętności z zakresu sztucznej inteligencji u młodych osób, a urządzenia Dell zapewniają bezpieczne i łatwe środowisko nauki w świecie sztucznej inteligencji.

11:30 - 11:45 Przerwa kawowa

11:45 - 12:15 Wykład III

“STEAM LAB – laboratorium rozwoju kompetencji przyszłości” – STEAM Lab to przestrzeń, która może powstać w każdej szkole. To miejsce, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, przeszłość buduje przyszłość, sztuka przyjaźni się z nauką, tworzymy lepszy świat. Podczas prelekcji Ewy dowiedzieliśmy się, jak stworzyć taką przestrzeń dla Waszej szkoły.

12:15 - 12:45 Wykład IV

“Jak wspierać nauczycieli w efektywnym wykorzystaniu nowych technologi na zajęciach edukacyjnych i terapeutycznych”Podczas swojej prelekcji Zyta zaprezentowała nam możliwości rozwoju kompetencji cyfrowych i metodycznych nauczycieli i terapeutów z wykorzystaniem narzędzi TIK, nowoczesnego sprzętu komputerowego i multimediów. Przedstawiła też przykłady dobrych praktyk i podpowiedziała mnóstwo świetnych platform do wykorzystania za darmo.

12:45 - 13:00 Przerwa kawowa

13:00 - 13:30 Wykład V

“Inteligentna Klasa – jak grywalizacja i analityka danych mogą zmienić naukę w każdej klasie” – Podczas prezentacji Michała dowiedzieliśmy się jak zastosować najnowsze technologie w klasie do realnego podniesienia jakości kształcenia. Przedstawił on narzędzia, które w znaczący sposób cyfryzują proces nauki oraz sprawiają że lekcje stają się bardzo interaktywne i pełne grywalizacji, a jednocześnie nie wymagają rewolucji w infrastrukturze szkolnej czy zmian w kompetencjach nauczycieli.

Prelegenci

Paweł Czerwony zdjęcie profilowe

Paweł Czerwony

Google for Education

Ekspert w dziedzinie produktów EdTech i multimediów. Od 2004 roku pracuje w obszarze nowych technologii dla edukacji. Założył i rozwinął kilka firm z obszaru EdTech. Na początku kariery współpracował m.in. z największymi wydawnictwami edukacyjnymi oraz dostawcą rozwiązań do zarządzania szkołami w jednostkach samorządu. Posiada kilkuletnie doświadczenie z produktami e-learningowymi dedykowanymi dla instytucji edukacyjnych. Ukończył dwa wydziały Uniwersytetu Ekonomicznego oraz roczny kurs dyplomowy w Holmes Institute w Sydney (Australia). Członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Starszy Doradca w Fundacji EdTech Poland. Wykładowca na kilku uczelniach. Ma doświadczenie w operacjach biznesowych na 5 kontynentach w ponad 80 krajach.

Konrad Wierzchowski

Dell Technologies

Ekspert w dziedzinie systemów komputerowych i nowych technologii. Posiada ponad 10 letnie doświadczenia w branży IT, z czego 5 ostatnich lat w pracy z rynkiem edukacyjnym, pełniąc rolę Education Managera, gdzie zrealizował wiele projektów i szkoleń edukacyjnych. Współpracował z placówkami edukacyjnymi w całej Europie oraz wdrażał nowoczesne technologie do rynku edukacyjnego. W Dell Technologies od dwóch lat wdraża program wsparcia edukacji Dell Edu 360 realizowany wspólnie z firmą Intel na terenie Centralnej i Wschodniej Europy. Absolwent Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Prywatnie lubi polatać dronem oraz przeczytać dobrą książkę.

Konrad Wierzchowski zdjęcie profilowe
zyta czechowska zdjęcie profilowe

Zyta Czechowska

specjalni.pl

Nauczycielka Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właścicielka i dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli – Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 27 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi blog edukacyjny www.specjalni.pl.

Ewa Myka

Moje Bambino

Z wykształcenia pedagog, doświadczenie zdobywała jako manager.
Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Studiów Podyplomowych „Zarządzanie dla Menedżerów Sprzedaży” na Uniwersytecie Warszawskim. W firmie Moje Bambino odpowiada za politykę handlową i zarządza 70 – osobowym zespołem przeszkolonych Konsultantów, zajmujących się doradztwem przy wyborze mebli, pomocy dydaktycznych, asortymentu pod projekty. Opracowuje strategię i plany sprzedaży oraz nadzoruje ich realizację. Aktywnie uczestniczy w doborze asortymentu do oferty katalogowej Moje Bambino. Jest wnikliwą obserwatorką zmian i trendów, dba o utrzymanie edukacyjnego oraz innowacyjnego przeznaczenia oferty Moje Bambino.

ewa myka zaprawa zdjęcie profilowe
michał grześ zdjęcie profilowe

Michał Grześ

Photon

Innowator, twórca robotów edukacyjnych Photon i Classio oraz systemu Inteligentna Klasa. Konstruktor łazików marsjańskich Hyperion. 3-krotny laureat Forbes 30u30. Laureat rankingu Google NewEurope 100, najprężniej rozwijających się innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej. Członek Zarządu firmy Photon Entertainment sp. z o.o., wielokrotnie nagradzanej za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na rynek edukacyjny.

KONTAKT

W razie pytań, prosimy o kontakt pod adresem:

p.kowalczyk@mojebambino.pl