„Mali geniusze, duże pomysły – warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego”.

Grodzisk Mazowiecki – 25 KWIETNIA 2024

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do uczestnictwa w warsztatach
pt.: “Mali Geniusze, Duże Pomysły – warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego”.

Wydarzenie to skupiało będzie uwagę na interaktywnym i praktycznym podejściu do rozwoju przedszkolaków.

Forma warsztatowa, którą chcemy zaoferować, jest wspaniałą okazją do sprawdzenia i pogłębienia swojej wiedzy oraz umiejętności z zakresu każdej z oferowanych przez nas możliwości. Wykorzystamy – pracę z nowoczesnymi technologiami, zajęcia plastyczne, pracę z klockami LEGO® Education, kończąc na nauce poprzez zabawy ruchowe.

Darmowe warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego

warsztaty

„Jak oswoić robota PHOTON, czyli nowoczesna technologia w przedszkolu”

Podczas spotkania oswoimy Was z naszym Robotem Photon oraz pokażemy jak na podstawie gotowych scenariuszy zajęć lub własnych, autorskich konspektów możecie zaangażować PHOTONA w prowadzenie dowolnych zajęć.

Dzięki Photonowi najmłodsi poznają zagadnienia, takie jak kolory, figury geometryczne czy litery. Odkryją czym jest ekologia, zaznajomią się z pogodą i dniami tygodnia. Pomoże także, poszerzyć wiedzę na temat ról społecznych, zwrotów grzecznościowych i zachowania w trudnych sytuacjach. A na koniec wesprze również rozwój fizyczny poprzez gimnastykę, wspólne tańce czy też wyścigi.

Darmowe warsztaty z pracy z robotem Photon

„Inspiracje plastyczne Bambino, czyli jak zachęcić dzieci w wieku przedszkolnym do podejmowania aktywności artystycznej”

Warsztat plastyczny dedykowany nauczycielom edukacji przedszkolnej, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności, poznać nowe techniki plastyczne i nauczyć się, jak w inspirujący sposób przekazywać twórcze pomysły plastyczne dzieciom.

W trakcie praktycznych zajęć uczestnicy poznają kreatywne zastosowanie produktów plastycznych kształtujących małą motorykę, wykonując pracę plastyczną krok po kroku pod okiem eksperta.

Będzie to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i wzajemnych porad w obszarze organizacji zajęć plastycznych dla dzieci w przedszkolu.

Darmowe warsztaty plastyczne bambino

„Rozwiązania LEGO® Education dla przedszkoli”

Warsztat pozwala uczestnikom zapoznać się z ofertą produktów LEGO® Education przeznaczonych dla przedszkolaków oraz z podstawami pracy według metodyki LEGO® Education. W praktycznej części warsztatu nauczyciele będą mogli zrealizować przykładowe scenariusze z zestawami LEGO® Education Coding Express, STEAM Park oraz Zbuduj Emocje.

Poprzez analizę i realizację tych scenariuszy, uczestnicy przekonają się, jak wykorzystując zestawy LEGO® Education, mogą rozwijać umiejętności językowe, matematyczne oraz logiczne myślenie swoich podopiecznych, a także wspierać rozwój kompetencji społecznych oraz zdolność do rozumienia emocji.

Darmowe warsztaty z Lego Education

„Tuptamy z Tuputanem”

Podczas szkolenia prezentowane jest wykorzystanie dywanu mające na celu spełnienie podstawy programowej i sylabusa dla przedszkoli. Warsztaty skierowane są dla wszystkich nauczycieli, którzy chcą pracować z innowacyjnymi i nowatorskimi metodami, które zostały stworzone w oparciu o najnowsze badania naukowe oraz wpisują się w globalny trend nowoczesnej edukacji “bez podręcznika”.

Zajęcia z TUPUTANEM rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, pozwalają na łatwiejsze przyswajanie pojęć matematycznych, uczą logicznego myślenia, kojarzenia, porównywania, klasyfikowania, zapamiętywania, a także rozwijają spostrzegawczość i wyobraźnię dzieci.

darmowe warsztaty z dywanem tuputan

Program warsztatów

7:30-8:00
Rejestracja uczestników