II edycja

“Mali geniusze, duże pomysły
– warsztaty dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej”.

Białystok – 23 PAŹDZIERNIKA 2024

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w II edycji darmowych warsztatów pt.: “Mali Geniusze, Duże Pomysły – warsztaty dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej”.

Wydarzenie to skupiało będzie uwagę na interaktywnym i praktycznym podejściu do rozwoju dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

W tej edycji przeprowadzimy warsztaty z zakresu – nauczania za pomocą zestawów LEGO® Education SPIKE Essential, z elementami nurtu STEAM oraz pokażemy zaskakujące techniki do wykorzystania podczas prowadzenia zajęć plastycznych.

warsztaty

„Inspiracje plastyczne Bambino, czyli jak zachęcić dzieci do podejmowania aktywności artystycznej”

Warsztat plastyczny przeznaczony dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności, poznać nowe techniki plastyczne i nauczyć się, jak w inspirujący sposób przekazywać twórcze pomysły plastyczne dzieciom.

W trakcie praktycznych zajęć uczestnicy poznają kreatywne zastosowanie produktów plastycznych kształtujących małą motorykę, wykonując pracę plastyczną krok po kroku pod okiem eksperta. Będzie to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i wzajemnych porad w obszarze organizacji zajęć plastycznych dla dzieci w przedszkolu i szkole.

Zapisz się na warsztat

Wprowadź na swoich lekcjach interdyscyplinarne nauczanie z elementami STEAM za pomocą zestawów LEGO® Education SPIKE Essential.

Na warsztatach zaprezentowane zostaną podstawowe założenia LEGO® Learning System, oraz jak w praktyce wygląda jego wdrożenie z zestawem LEGO® Education SPIKE Essential. W trakcie spotkania każdy z uczestników będzie mógł zbudować i zaprogramować interaktywny model z klocków i poznać, w jaki sposób realizacja zajęć z ich wykorzystaniem wpisuje się zarówno w metodykę STEAM, jak i w podstawę programową dla klas 1-3 szkoły podstawowej.

Przebieg warsztatów:

1. Wstęp do metodyki LEGO® Education
  2. Prezentacja zestawu LEGO® Education SPIKE Essential
  3. Realizacja przykładowych scenariuszy zajęć z zestawem LEGO® Education SPIKE Essential
  4. Gdzie szukać dostępnych scenariuszy oraz inspiracji do pracy z zestawami LEGO® Education?
Zapisz się na warsztat

Program warsztatów

15:00-15:30
Rejestracja uczestników
15:30-17:00
Patrycja Popławska
grupa 1
17:15-18:45
Patrycja Popławska
grupa 2
15:30-17:00
„Interdyscyplinarne zajęcia w edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem LEGO® Education SPIKE Essential ”
Piotr Borowik
grupa 2
17:15-18:45
Piotr Borowik
grupa 1

Prelegenci

Patrycja Popławska prowadząca warsztaty plstyczne dla dzieci w wieku wcesnoszkolnym

Nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem w pracy w przedszkolu i klasach I-III. Ukończyła studia pedagogiczne z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz marketingu i zarządzania w edukacji.

Od lat wspiera nauczycieli i rodziców m. in. poprzez publikacje na swoim blogu Kreatywna Dżungla oraz na profilach o tej samej nazwie na Instagramie i Facebooku. Współautorka e-booków dotyczących kreatywnych zajęć z dziećmi.

Doświadczony szkoleniowiec. Przez wiele lat zajmował się szkoleniami z zakresu sprzętu IT oraz nowych technologii, swoją wiedzę wykorzystuje obecnie szkoląc w Moje Bambino z nowych rozwiązań technologicznych.

Przez wiele lat zajmował się szkoleniami z zakresu sprzętu IT oraz nowych technologii. Procesory, Python czy Scratch nie są mu obce. W Moje Bambino odpowiedzialny za szkolenia, przygotowujące nauczycieli do pracy z rozwiązaniami dostępnymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości, takimi jak: drukarki 3D, roboty Photon, mikrokontrolery czy zestawy Lego® Education.

korzyści z udziału w wydarzeniu

Umiejętności

Poszerzenie umiejętności pedagogicznych

Narzędzia i strategia